Klub českých turistů

Klub českých turistů  (známý také pod zkratkou KČT) je zájmové sdružení turistů vzniklé v roce 1888 za Rakousko-Uherska, působící dodnes v České republice. V letech 19181938 byl nahrazen Klubem československých turistů, v letech 19481990 byl zakázán a sloučen se sjednocenou tělovýchovou. V roce 1990 svou činnost obnovil.

odkaz na webové stránky   http://www.kct.cz/

Turistické značení

Značení turistických tras a jejich pravidelná údržba patří k jedné z nejdůležitějších aktivit členů KČT. Ti se již od roku 1889 věnují značení pěších tras a od roku 1997 také značení pro lyžaře a cyklisty. Vytvořená síť pěších značených tras je přitom svoji hustotou, kvalitou a také tím, že pokrývá beze zbytku celé území republiky, hodnocena jako nejlepší v Evropě.

obrazek: pesi_off.gifobrazek: lyze_off.gifobrazek: cyklo_off.gif

Symboly klubu

Současný symbol je chráněn jako ochranná známka, obsahuje graficky upravený text názvu klubu v národních barvách a je používán od roku 1939, jeho užívání bylo obnoveno v roce 1990. Dále klub vnímá jako historický symbol prvky turistického značení cest, tj. čtyřbarevné pásové značení.

klub-ceskych.jpg